Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2022r.  to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W Dniu Wolontariusza w wielu krajach Europy odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych. Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty promujące wolontariat.

Autor: A. Nowocień-Chmielewska