Święty Mikołaj na Kresach 2023

Szkolny wolontariat zachęca wszystkie klasy do wzięcia udziału w corocznej akcji mikołajkowej Urzędu Miasta Częstochowy i Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” pod hasłem „Święty Mikołaj na Kresach 2023”. Ma ona na celu wsparcie naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Nasza pomoc trafi w tym roku do miejscowości : Szumsk, Mickun, Jaszun – na Litwie; Rezekne – na Łotwie; Stary Konstantynów, Borysław, Berdyczów, Humań - w Ukrainie.

Każdy z oddziałów szkoły proszony jest o przygotowanie paczki zawierającej: książkę -lekturę dla dzieci, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki, konserwa, ryż/kasza/makaron, kartka z życzeniami świątecznymi od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę.

Zbiórka gotowych paczek w placówkach potrwa do 03.11.2023 r.

Autor: A. Nowocień - Chmielewska