Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Świat baśni Hansa Christiana Andersena

2 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu w 1805 roku urodził się Hans Christian Andersen, autor takich utworów jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa śniegu”. Z tej okazji w świetlicy gościliśmy panią z biblioteki szkolnej. Pani Iza opowiedziała dzieciom od kiedy obchodzone jest święto Książki dla Dzieci, kto jest jego patronem i dlaczego warto czytać. Następnie przeczytała dzieciom przepiękną baśń pt. „Świniopas”. Wszystkim dopisywał dobry nastrój. Na pamiątkę tego dnia dzieci wykonały ilustracje do wybranych bajek i baśni, a także motylkową zakładkę do książki, która będzie im przypominała o wizycie pani Izy. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabranie nas w krainę baśni.

Autor: M. Świercz