Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Świętujemy Dzień Ziemi w klasie IIb

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej klasie również obchodziliśmy to ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska. Uczniowie zapoznali się z historią tego święta. Obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych i poznali „Kodeks Młodego Ekologa”. Na koniec zajęć wykonali kolorowe opaski i ciekawe prace plastyczne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i wzbogacili swoją wiedzę na temat naszej planety. Dzień ten przyczynił się do podniesienia świadomości ekologicznej.

autor: I. Politańska